zabawy - Krystek Band

Przejdź do treści

Menu główne:

Postaramy sie przybliżyć kilka zabaw, które dość humorystycznie sprawdzają się podczas wesel czy innych imprez prowadzonych przez zespół Krystek Band


KÓŁECZKO ZAPOZNAWCZE

Ta zabawa zazwyczaj pojawia się między drugim, a trzecim setem pozwala przełamać pierwsze lody i poznać się rodzinom każdej ze stron. Jedno kółko stanowi żeńska część gości drugie męska. Tworzymy koło w kole gdy goście trzymają się grzecznie za rączki zespół zaczyna przygrywać. Tańczymy w prawą stronę do momentu kiedy orkiestra przestanie grać. Przedstawiamy się osobom na przeciwko z imienia. Zabawa pozwala poznać się z imienia po czym zostajemy z nowo poznanym partnerem partnerką tańcząc utwór kolejnego setu.


KRANSOLUDY

Tańczymy w kółku do rytmicznej piosenki wykonując polecenia wodzireja. np. " Kciuki do góry łokcie do tyłu kolana ugiętę ..." Dość humorystyczna zabawa wprowadzająca w dobry nastrój każdego smutasa.


ŻYŁKA HAZARDZISTY

Dwoje goście siada naprzeciw siebie pomiędzy nimi znajduje się talerz z banknotem 100zł. Kto przedmuch banknot na stronę przeciwnika wygrywa. Dla skomplikowania zawiązujemy im oczy i tu się sprawa komplikuje bo za miast 100 pojawia się mąka. Niektórzy strasznie blado przy tym wypadają

ŚWISTAKI

Jak to zawsze mówimy zabawa dla prawdziwych mężczyzn, którzy lubią sport pić i gwizdać. Zrywa się każdy z panów bo jednak sprawa honorowa jak to nie wypije przecież kieliszki już czekają i zimna wódeczka. I w tym momęcie pojawia się element zaskoczenia w kieliszkach nie ma wody ognistej lecz bułka tarta. Pada hasło zaczynające zabawę "kto pierwszy połknie zawartość bez popijania i zagwizda" Gwarantujemy sporo śmiechu i czasami przydają się niemowlęce śliniaczki.

WSPÓLNE ŚPIEWANIE DLA MŁODYCH

Zespół lub młoda para rozdaje zaklejone koperty wśród gości. Wylosowane pary zapraszamy na środek sali gdzie zostaje komisyjnie sprawdzona zawartość kopert. Krystek band zaczyna temat muzyczny utworu którego tekst każdy wyciągnął z koperty i ku zaskoczeniu robi się niesamowity nastrój z dedykacją dla wszystkich gości. Zawsze tam gdzie ty.    

TAJEMNICZA SKRZYNECZKA

W trakcie wesela pojawia się tajemnicza skrzynka w której są skarby za nim trafi do pary młodej przechodzi przez wiele rąk . Młodzi otwierają tajemniczą skrzyneczkę wyciągając z niej skarby czytając na głos prawdy w niej zawarte

ZATAŃCZYSZ
Do zabawy zapraszamy chętne pary po czym panie dobierają sobie po jeszcze jednym partnerze. Płci pięknej dziękujemy a tym samym na parkiecie zostają męskie pary których zadaniem jest zatańczyć do różnych rytmów. Wytypowanie zwycięskiej pary odbywa się przez głośny aplauz pozostałych gości.  

MATRIX
Zabawa odbywa się w parach. W trakcie muzyki wodzirej podaje komunikat które kończyny pozostają na parkiecie np. cztery ręce i dwie nogi w skutek zabawy powstają przeróżne konfigurację pozycji które trzeba wykonać w odpowiednim czasie.  

TALENT SHOW

Goście z parciem na scenę mogą zaprezentować swój talent już nie na karaoke, a teraz zaśpiewać live z zespołem przekonując się jaką frajdę daje występ na scenie.


URODZINY

Zabawa znana chyba każdemu kto chociaż raz był na weselu. Staramy się robić tą zabawę tylko na prośbę młodych lub podczas poprawin. Piosenka ma bardzo prosty tekst który śpiewamy przez każdy miesiąc wyróżniając gościu urodzonych w odśpiewanym miesiącu. " Kto w styczniu urodzony jest ....." Dlaczego tak rzadko wykonujemy tą zabawę?  tylko i wyłącznie z braku czas chcemy jak najwięcej zagrać utworów bawić gości muzykąm a niestety na tą zabawę schodzi ok 40 min.

KRZESEŁKA

Krzesełka ustawiamy w koło oparciami do wewnątrz. Każdy z uczestników zabawy gdy przestanie grać muzyka siada lub wykonuje polecenie prowadzącego zabawę. Za każdym razem znika jedno z krzeseł. Wygrywa osoba która ostatnia usiądzie na jedno krzesło.

RODZINKA W ZOO

Stawiamy dwa rzędy krzeseł tworząc dwie drużyny. Każda osoba dostaje swoją postać do odegrania podczas czytania opowieści przedziwnej treści. Wywołana osoba wstaje i biegnie w około swojej drużyny . Opis nie oddaje w najmniejszy m stopniu komediowego charakteru tej zabawy.

TANIEC WYKUPNY

Zabawa polega na zbieraniu pieniędzy na wózek przez świadków. Kto będzie chciał zatańczyć z p.młodą musi uiścić opłatę do świadkowej i w ten sam posób aby odbić partnerkę p.młodemu opatę wrzucamy do świadka
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego